??
Odwiedziło nas
Na bloga liczniki
Witamy na stronie Gminnej Biblioteki Publicznej w Kochanowicach


    Oprócz książek w bibliotece znajdziesz również:
  • Usługi ksero: 15gr/str.
  • Czasopisma do wypożyczenia: Tygodnik Powszechny, Gość Niedzielny, Poradnik Domowy, Kuchnia, Wiedza i Życie, Kwietnik
  • Darmowy dostęp do Internetu

Gminna Biblioteka Publiczna w Kochanowicach zaprasza swoich Czytelników do odwiedzania biblioteki w każdą pierwsza sobotę miesiąca.

FUN ENGLISH W BIBLIOTECE

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia biblioteki i skorzystania z darmowego multimedialnego kursu języka angielskiego FUN ENGLISH.


www.funenglish.plALBUM PROMUJĄCY GMINĘ KOCHANOWICE

W listopadzie Gminna Biblioteka Publiczna w Kochanowicach zakończyła realizację zadania promującego gminę Kochanowice w postaci albumu pod tytułem: „NASZA ZIEMIA Kochanowice, Kochcice, Lubecko, Jawornica, Ostrów, Lubockie, Droniowice, Harbułtowice, Pawełki". W albumie oprócz fotografii zamieszczono opis gminy oraz wiersze mieszkanki Kochanowic Pani Marii Dziuk. W pracę nad wydaniem książki zaangażowali się również członkowie Stowarzyszenia Miłośników Gminy Kochanowice. Wydawnictwo zostanie przekazane bezpłatnie do gmin i bibliotek Spichlerza, pozostałe egzemplarze zostaną wykorzystane w celach promocyjnych gminy. Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 413 „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” dla działania „Małe Projekty” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013.
Stowarzyszenie Miłośników Gminy Kochanowice zakończyło realizację projektu unijnego

W ramach realizacji operacji zakupiono 8 kompletnych damskich śląskich strojów ludowych, 1 szafę ubraniową i 8 pokrowców na stroje. Członkinie Koła Gospodyń Wiejskich w Pawełkach, jako partner projektu, przeprowadziły 5 bezpłatnych warsztatów dla 59 mieszkańców Spichlerza Górnego Śląska. Warsztaty odbyły się w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym w Pawełkach, które również jest partnerem projektu. Celem warsztatów była promocja tradycyjnego stroju śląskiego, omówienie symboliki jego części składowych oraz zwyczajów charakterystycznych dla obszaru gminy Kochanowice oraz pozostałych gmin Spichlerza Górnego Śląska. Jednak nadrzędnym celem operacji jest zaangażowanie członków Stowarzyszenia Miłośników Gminy Kochanowice do inicjatyw kulturalnych i społecznych gminy Kochanowice i na obszarze gmin Spichlerza Górnego Śląska. Panie ubrane w przepiękne stroje śląskie będą godnie reprezentowały swoją gminę podczas festynów, dożynek, wystaw stołów wielkanocnych, wigilijnych czy innych pokazach i konkursach związanych z miejscową tradycją, obrządkami i zwyczajami.

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.” Operacja pt. „Zakup śląskich strojów ludowych dla Stowarzyszenia Miłośników Gminy Kochanowice oraz organizacja warsztatów w celu kultywowania tradycji i kultury śląskiej na obszarze Spichlerza Górnego Śląska” współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” – mały projekt Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007-2013. Instytucja zarządzająca PROW 2007 - 2013 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi

Gminna Biblioteka Publiczna w Kochanowicach mieści się w budynku przy ulicy Lublinieckiej 5. Pomieszczenie biblioteki znajduje sie na pierwszym piętrze.

W bibliotece w Kochanowicach oraz jej filiach w Kochcicach i w Lubecku można skorzystać z darmowego dostępu do Internetu

Sieć biblioteczna obejmuje trzy placówki:

  • GBP Kochanowice
  • GBP Filia Kochcice
  • GBP Filia Lubecko

Księgozbiór zgromadzony w trzech bibliotekach to ponad 32 tys. woluminów. Zawiera on wydawnictwa z zakresu literatury pięknej oraz popularno-naukowej ze wszystkich dziedzin wiedzy dla dorosłych oraz dzieci i młodzieży. W bibliotekach można również przejrzeć lub wypożyczyć czasopisma.

Biblioteka bierze udział w programie Akademia Orange dla bibliotek

Orange Orange

Copyright 2010 SHIFTER